piekne wypełnienie doliny łez

Dlaczego warto wygładzić dolinę łez?

Dolina łez to miejsce na twarzy, które w sposób szczególny narażone jest na zmiany wywołane upływającym czasem. Dlaczego? Otóż znajduje się tuż pod oczami, tworząc charakterystyczne zagłębienie, biegnące od wewnętrznych kącików oczu, po policzki, a więc w miejscu naturalnego spływania łez, skąd też nazwa tego defektu. Skóra jest tu bardzo delikatna i cienka, przez co odznaczają się na niej sińce, zmarszczki oraz wszelkie inne defekty. Na szczęście istnieją zabiegi poprawiające wygląd twarzy poprzez niwelację doliny łez. W artykule tym omówimy, dlaczego warto wygładzić dolinę łez i jaki wypełniacz do tego wybrać.

Czym jest dolina łez?

Dolina łez to powszechnie stosowana nazwa, odnosząca się do ubytków w tkance podskórnej w okolicy podoczodołowej, które biegną po skosie od kącika oka. Ubytki te mogą pojawić się już u osób w wieku 20 lat i wynikają z osłabienia jakości skóry w tym obszarze ciała. Wraz z upływem czasu, każdy z nas traci tę tkankę podskórną, jednak niektórzy tracą ją szybciej, co jest głównie wynikiem uwarunkowań genetycznych. Tkanka podskórna to nic innego jak warstwa tłuszczu, która znajduje się między skórą a kośćmi, pełniąc rolę „poduszki”. Gdy zaczyna jej brakować, skóra pod oczami staje się obwisła, pojawiają się na niej zmarszczki oraz przybiera charakterystyczny, sinobury odcień.

Dlaczego warto wygładzić dolinę łez?

Obecność doliny łez sprawia, że cała twarz wydaje się zmęczona, smutna i niezbyt zdrowa, dlatego jej wyrównanie jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu twarzy, odmłodzenie, wygładzenie i rozjaśnienie skóry. Dolina łez bowiem, ze względu na swoje położenie, zawsze znajduje się w centrum uwagi i wpływa na estetykę całej twarzy. Zmarszczki, cienie i worki pod oczami mogą sprawiać, że twarz wydaje się być smutna i ponura, nawet jeśli naprawdę tak nie jest. Ponadto dzięki poprawie stanu pod oczami, osoba dotychczas niezadowolona ze swojego wyglądu może odzyskać pewność siebie oraz czuć się komfortowo w swojej skórze.

Dolina łez – jaki wypełniacz użyć?

Wiemy już, czym jest dolina łez oraz dlaczego warto podjąć kroki zmierzające do ich niwelacji, jednak nadal nie wiemy, w jaki sposób możemy się ich skutecznie pozbyć. Otóż medycyna estetyczna oferuje kilka metod, z których jedną jest użycie wypełniaczy.

Wypełnienie doliny łez własnym tłuszczem

Wypełnienie własnym tłuszczem, tzw. lipofilling, to zabieg estetyczny, który można zastosować celem wypełnienia doliny łzowej pod oczami. Dzięki temu następuje uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej pod oczami oraz odżywienie skóry, a więc rewitalizacja tego obszaru twarzy, co przekłada się na jej lepszy wygląd i stan. Dużą zaletą tego rodzaju wypełnienia jest fakt, że jest ono naturalne i pochodzi z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dzięki czemu nie istnieje ryzyko wystąpienia uczulenia lub odrzutu.

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała pacjenta (najczęściej z okolic brzucha lub ud), a następnie odpowiednim jej przetworzeniu i wstrzyknięciu w miejsce zwane doliną łzową. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30-60 minut. Efekty lipofillingu na dolinę łez są trwałe, ponieważ tkanka tłuszczowa wstrzyknięta w to miejsce ma tendencję do długotrwałego utrzymywania się, natomiast w celu dopełnienia efektów, zabieg można powtórzyć po upływie kilku miesięcy.

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Aby skutecznie pozbyć się cieni pod oczami, warto rozważyć zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu rodzajowi rewitalizacji skóry okolic oczu, stanie się ona wzmocniona i odżywiona, a co najważniejsze, wykorzystujemy w ten sposób naturalny potencjał regeneracyjny organizmu. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się mniej przezroczysta i bardziej elastyczna, a cienie mniej widoczne, co jest niezwykle ważne w okolicach oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka.

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na dolinę łez polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta, a następnie wyodrębnienie z niej i specjalne przygotowanie osocza z dużą zawartością płytek krwi i wstrzyknięcie ich w okolicę doliny łez. Zabieg jest szybki, bezbolesny i bezpieczny, zaś jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Stymulatory tkankowe na dolinę łez

Już na wstępie należy zaznaczyć, że stymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, natomiast dzięki temu że pobudza skórę do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, doprowadza od odbudowy ubytków pod oczami oraz zagęszczenia skóry, w efekcie czego cienie są mniej widoczne a skóra wygładzona.

Podczas zabiegu wykorzystuje się odpowiednio dobrany preparat. -W celu rewitalizacji okolicy oka i zniwelowania cieni pod oczami, polecamy również zastosowanie preparatu Nucleofill. To biostymulator tkankowy, który służy do głębokiej odnowy oraz biorestrukturyzacji skóry. Podaje się go głęboko, metodą iniekcji. W rezultacie sprawia, że skóra staje się bardziej odżywiona, elastyczna, jędrna i nawilżona. Dzięki temu okolica oka odzyskuje blask i świeżość, a cała twarz bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd – mówi dr n. med. Justyna Jończyk – specjalistka chirurgii plastycznej w klinice One Clinic w Warszawie, gdzie wykonywany jest zabieg z wykorzystaniem preparatu Nucleofill.

Wygładzenie doliny łez – który zabieg wybrać?

Na ryku dostępnych jest wiele mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, dzięki którym można wygładzić nieestetyczne zmiany pod okiem. Niema jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nich wybrać, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Zależne są one od wielu czynników, dlatego wskazana jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który widząc potrzeby naszej skóry, będzie mógł dobrać najkorzystniejszy sposób postępowania i w ten sposób skutecznie na niego odpowiedzieć.

W klinice One Clinic zapewnione jest profesjonalne wsparcie specjalistów, którzy oceniając powstałe zmiany, proponują możliwe ścieżki działania, mające na celu osiągnięcie jak najlepszych efektów i zadowolenie klientów.

Dodaj komentarz