kwas hialuronowy na twarz

Botoks na twarz – czy warto go stosować?

W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na swój wygląd i chcąc wyglądać jak najlepiej, szuka skutecznych sposobów na piękną i zdrową skórę twarzy. Jedną z najpopularniejszych metod na poprawę urody jest zastosowanie botoksu na twarz. Choć botoks stosowany jest na szeroką skalę, wciąż budzi kontrowersje i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. W artykule tym wyjaśnimy czym jest botoks, jak działa, jakie są jego korzyści, a także czy warto stosować go na twarz.

Czym jest botoks i jak działa?

Botoks, czyli inaczej toksyna botulinowa, to substancja, która stosowana jest w medycynie estetycznej w celu niwelowania zmarszczek. Jest to preparat uzyskiwany z bakterii Clostridium botulinum, która w naturze powoduje zatrucie pokarmowe. W dawce terapeutycznej i podawana z pełną kontrolą jest jednak bezpieczna dla ludzi i wykazuje dużą skuteczność w przeciwdziałaniu oznakom starzenia się skóry.

Botoks działa blokując impulsy nerwowe, które powodują skurcze mięśni i odpowiedzialne są za powstanie zmarszczek mimicznych. Zabieg z jego wykorzystaniem polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego toksynę bezpośrednio w mięsień, co powoduje jego tymczasowe unieruchomienie.

Botoks na zmarszczki – wskazania do zastosowania toksyny botulinowej

Botoks może być stosowany w celu redukcji zmarszczek mimicznych na twarzy, takich jak zmarszczki na czole, kurze łapki i zmarszczki między brwiami. Jest również skutecznym sposobem na poprawę wyglądu okolicy oczu, w tym usunięciu „worków” pod oczami i zmarszczek w okolicy oczu.

Toksynę botulinową wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości, zmniejszając nadmierną potliwość dłoni i okolic pach, a także w niwelacji uśmiechu dziąsłowego, tzw. gummy smile, minimalizując widoczność dziąseł.

Czy warto stosować botoks – efekty zabiegu

Botoks, czyli toksyna botulinowa, wysoką popularnością cieszy się ze względu na efekty, które można szybko i w bezpieczny sposób uzyskać dzięki zastosowaniu preparatu. Wygładzenie skóry, zniwelowanie zmarszczek, wyleczenie nadpotliwości czy zyskanie pięknego uśmiechu to tylko niektóre efekty, które zyskujemy dzięki toksynie botulinowej. Ponadto efekty widoczne są natychmiastowo (na ostateczne efekty należy poczekać kilka dni, gdy zniknął wszystkie, ewentualne objawy, takie jak zaczerwienienie, zasinienie, rany w miejscach wkłuć) oraz utrzymują się przez długi czas. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a samo podanie trwa zaledwie kilka minut. Dodatkowo nie ma przeciwskazań do ponownego zastosowania preparatu zawierającego toksynę botulinową.

Gdzie najlepiej wykonać botoks twarzy?

Choć botoks jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, to jednak wiąże się z pewnym ryzykiem, bowiem w niektórych przypadkach może dojść do wystąpienia infekcji czy utraty wrażliwości mięśniowej. Ponadto dla uzyskania satysfakcjonujących, naturalnie wyglądających efektów, konieczne jest zastosowanie preparatu w odpowiednich miejscach i we właściwej ilości. By tak było, botoks twarzy najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. W Klinice Estetyczna Katowice zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzają go z ogromną precyzją i wykorzystując bogatą wiedzę, w efekcie czego klienci mogą cieszyć się pięknym wyglądem twarzy, bez efektu maski.

Botoks to skuteczna metoda redukująca zmarszczki i poprawiająca wygląd skóry. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko jedna z wielu możliwości, a gabinety medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów, dzięki którym kompleksowo można zadbać o swój wygląd oraz samopoczucie. Swoje przemyślenia na temat sposobów poprawy kondycji skóry warto poprzeć konsultacją z doświadczonym specjalistą, bowiem tylko holistyczne i indywidualne podejście do każdej osoby gwarantuje najlepsze i satysfakcjonujące rezultaty.

Dodaj komentarz